Русалонька із 7-В в гостях у вінницьких семикласників

КОРИСНІ Й ЦІКАВІ ЗУСТРІЧІ

17 листопада, завдяки видавництву «Теза», ряд вінницьких шкіл познайомилось із авторкою повісті «Русалонька із 7-В…», яка ввійшла до 7 класу нової навчальної програми, - Мариною Павленко.

Для цього письменниця приїхала з далекої Умані, де вона мешкає і викладає в місцевому педуніверситеті.

Zustrict Pavlenko Marina Vinnitca Shkola03 04Спершу була гімназія №30 імені Тараса Шевченка. Цікаво, що заступник директора з навчально-виховної роботи школи-гімназії Штодько Наталія Петрівна зумисне вирішила відібрати для зустрічі тільки тих учнів, які читають або Zustrict Pavlenko Marina Vinnitca Shkola26 03вже прочитали щось із творчості гості. Дітям це було гарним стимулом «зазирнути наперед» у програму, адже «Русалонька із 7-В…», згідно календарних планів, вивчатиметься аж у лютому.

Таким чином, діти були підготовлені, і зустріч мала вигляд бурхливого діалогу, в якому школярі наввипередки відповідали на запитання про текст, а письменниця – про те, як він писався.

Марина Павленко ледве встигла поставити всім бажаючим автографи на книжках, як уже мусила поспішати на чергову зустріч.


Наступною стала школа І-ІІІ ст. № 3 ім. Михайла Коцюбинського. Треба віддати належне заступнику директора з виховної роботи Шаповалюк Лесі Юріївні, а також – учителям української мови та літератури, які власним читанням книг і невтомною працею над собою надихають робити це і своїх підопічних, - але зустріч пройшла дуже цікаво й плідно. Від бажаючих придбати книжку з автографом просто не було відбою, вони «наздоганяли» авторку навіть коли вона вже попрощалась, поспішаючи далі, згідно з «накресленим» «Тезою» маршрутом.

Гарно й людно було і на зустрічі в ЗОШ №26, де зійшлися якраз два сьомих класи.

Завершальним етапом стала зустріч з учителями міста, які саме проходили курси підвищення кваліфікації й брали участь у семінарі на базі ЗОШ №36. Тут розмова вже була серйозніша, зачіпались, серед іншого, і проблеми-особливості саме вчительської праці.

Приємно, що вінничани – навіть ті, які й до цього вже знали й читали книги Марини Павленко, - тепер, познайомившись особисто, – тепло відгукувались про спілкування, казали, що отримали чудові враження і дякували «Тезі».

Zustrict Pavlenko Marina Vinnitca Shkola03 03 Zustrict Pavlenko Marina Vinnitca Shkola26 01Zustrict Pavlenko Marina Vinnitca Shkola03 02Zustrict Pavlenko Marina Vinnitca Shkola30 02