Русалонька із 7-В... в Оріхівському "Сузір’ї"

Orishivska gimnazija 1 zustrich Mariny Pavlenko 2017 10 27 01 webПредставляти інсценізацію твору перед очі його автора - справа ризикована. Бо те, що вкладає автор і що бачить читач, може виявитись кардинально різним.

Колектив гімназії "Сузір’я" ризикнув і - не помилився.

Спершу 8-Б під керівництвом вчительки Наталі Бондарєвої показав уривок з "Миколчиних історій", і зіграно його було бездоганно. "Пес Найда" (він же - Артем Чиж) так ввійшов у роль, що й після виступу ще довго сприймав світ насамперед нюхом.

Потім семикласниця Євгенія Мелешко виступила від імені Настусі Сойченко з книги "Чи шкідливо ходити покрвілями гаражів": то була яскрава душевна сповідь, сповнена гіркотою і тихим гумором.

Дарина Сулиз дуже хвилювалась, але її уявний лист до Софійки із циклу "Русалонька із 7-В..." (Даша, звісно ж, прочитала всі п’ять книг!) був дуже зворушливим і глибоким.

Orishivska gimnazija 1 zustrich Mariny Pavlenko 2017 10 27 02 webВсі ці твори діти мали змогу прочитати в гімназійній бібліотеці, яка має повний асортимент книг Марини Павленко. (І це тоді, коли чимало навіть столичних бібліотек скаржаться на відсутність сучасної літератури). А подбала про наповненість фонду, як і про кожну деталь зустрічі з письменницею бібліотекар Любов Білодід. Саме вона організувала й залучила до дійства вчителів і дітей, і зробила це якнайкращим чином. Саме завдяки їй бібліотека гімназії жива і тепла навіть попри холоди, а ще - завжди привітна і популярна. Тут всі справді читають, і книга тут - не нафталіновий раритет, а живий і навіть смачний продукт (про "солодку" частину бібліотеки можна розповідати окремо).

Кожне слово Марини Павленко тут ловилося також із незвичайними увагою і захопленням. Після зустрічі присутні ще довго не відпускали гостю, скупивши ледь не всі її книги і назбиравши вагони автографів.

Без сумніву, такі заходи залишають незабутні враження й "заражають" любов’ю до книги й до читання на все життя.